Makiety architektoniczne budynków

Dzięki wykorzystaniu technologii druku 3D oferujemy niedrogie i szybkie tworzenie przestrzennych budynków i modeli w stosunku do tradycyjnych metod. Jest to rozwiązanie, które daje możliwość wyjątkowego spojrzenia na dany projekt z dowolnej perspektywy, dzięki czemu idealnie sprawdza się w celach prezentacyjnych, reklamowych, konkursowych.

W zależności od Państwa potrzeb i oczekiwanego efektu istnieje możliwość wybrania materiału, z którego zostanie wydrukowana makieta. Stworzone przez naszą firmę produkty przy zastosowaniu druku 3D cechują się bardzo wysoką dokładnością wykonania w oparciu o projekt oraz jakością i trwałością.

Przygotowujemy trójwymiarowe plany urbanistyczne, wykroje i przekroje danego obiektu. Nasze działania pozwalają na dokładne omówienie oraz analizę projektu. Osoby zainteresowane modernizacją konkretnych obiektów bądź stworzeniem nowego budynku mogą przedyskutować planowane rozwiązania bazując na rzeczywistym, namacalnym materiale. Nasze urządzenia pracują na określonych wytycznych i umożliwiają wykonanie makiety architektonicznej z bardzo wysoką dokładnością.

Korzyści wynikające z zastosowania druku 3D:

  • obniżenie kosztów wykonania makiety architektonicznej
  • wysoka precyzja i szczegółowość wydrukowanych modeli
  • zdecydowanie krótszy czas realizacji usługi w stosunku do tradycyjnych metod
  • możliwość wykorzystania różnych materiałów do druku

Makiety domów

Nasze usługi w zakresie tworzenia makiet polecamy przede wszystkim pracowniom architektonicznym oraz deweloperom. Przestrzenne makiety domów, a nawet całych osiedli w precyzyjny sposób obrazują klientom bądź kontrahentom docelowy wygląd inwestycji.

Efektowne makiety mogą także okazać się niezwykle przydatne podczas imprez targowych lub wystawienniczych. Stanowią one dokładne zobrazowanie przestrzenne planowanych obiektów, które pod względem wyglądu i proporcji różnią się od finalnej realizacji jedynie skalą. Przewagą techniki modelowania trójwymiarowego jest także jej ciągle nieduża dostępność.

Domy czy też inne obiekty budowlane modelowane w trójwymiarze, mogą zapewnić przewagę nad konkurencją. Spektakularność takich makiet bez wątpienia ma dużą siłę oddziaływania, na każdego, kto będzie mieć okazję je ujrzeć. Zapraszamy do zapoznania się z przykładami budowlanych modeli.

Makiety osiedli

Jeśli jesteś projektantem lub wykonawcą inwestycji, którą jest budowa osiedla, to z naszą pomocą możesz wydrukować makietę przedstawiającą właśnie to przedsięwzięcie. Oferujemy trójwymiarowe makiety osiedli, na których można zaprezentować każdy najmniejszy detal. Mogą one być bardzo realistyczną wizualizacją nie tylko samych budynków, ale także terenów zielonych, ruchu ulicznego czy pieszego, jaki jest proponowany czy tzw. małej architektury. Makiety osiedli w 3D to bardzo atrakcyjna forma prezentacji, która można wykonać w bardzo krótkim czasie. Do wydruku wykorzystujemy bardzo wytrzymałe tworzywa, które następnie obrabiamy za pomocą specjalistycznych narzędzi. Przyjmujemy zamówienia na wykonanie makiet przedstawiających osiedla o różnym stopniu skomplikowaniu oraz w różnej skali. Odwzorowujemy model zgodnie z oryginalnym projektem.

Makiety architektoniczne i monochromatyczne

Projektowanie i wykonywanie makiet architektonicznych to usługa firmowa, którą od lat realizujemy z wielką pasją. Ze szczególną dokładnością odwzorowujemy proporcje danych budynków. Zależy nam bowiem na tym, aby klient mógł w szczegółowych sposób zapoznać się z bryłą np. domu czy innego obiektu zgodnie z założonym planem architektonicznym. Dla biur sprzedaży inwestycji deweloperskich makieta architektoniczna często jest najlepszym sposobem na to, aby zaprezentować poglądowo przyszłe przedsięwzięcie budowlane – propozycje pojedynczych domów czy całych osiedli.
Z myślą z kolei o architektach czy biurach projektowych przygotowujemy monochromatyczne modele. To makiety architektoniczne różnego typu obiektów: domów, firm czy innych budynków, które przedstawiane są w wersji trójwymiarowej, bezbarwnej.

Makiety urbanistyczne i przemysłowe – zwizualizuj swoją inwestycję

Makiety urbanistyczne to kolejna propozycja naszej firmy. Wykonywane są ze starannie dobieranych materiałów – z reguły różnych rodzajów tworzyw sztucznych oraz w technologii druku 3D. To bardzo pomocny sposób, aby zwizualizować kompozycje zawierające różne budynki, zakłady, fabryki, domy wraz z poszczególnymi elementami zabudowy.
Jak najlepiej czasami wytłumaczyć zawiłe procesy przemysłowe? Korzystając z makiety przemysłowej. Przedstawiane w ten sposób obiekty fabryczne, zakłady czy inne propozycje budynków już istniejących czy mających powstać wraz z odtworzeniem np. urządzeń ochrony środowiska, linii produkcyjnych i innych elementów, to właśnie zalety makiety przemysłowej. Oprócz makiet technologicznych realizujemy zlecenia na miniatury edukacyjne np. do celów szkoleniowych. Możemy je dodatkowo wyposażyć w elementy interaktywne, aby uatrakcyjnić wizualnie daną makietę.
Makieta architektoniczna, przemysłowa, urbanistyczna, monochromatyczna, czy edukacyjne wykorzystywane szkoleniowo – znajdź najlepsze dla siebie rozwiązanie.