Makiety historyczne

Konstruowanie makiet historycznych to zajęcie, które ciekawi nie tylko miłośników samego modelarstwa, ale także tych, którzy lubią poznawać historię niekoniecznie tylko przez pryzmat książek. Dziś o wiele łatwiej i znacznie szybciej jest odtworzyć tego rodzaju obiekty ze względu na możliwości, jakie daje technologia druku 3D. Z jego pomocą można wykonać zarówno makiety przemysłowe, urbanistyczne, architektoniczne i inne. Przykładem właśnie niezwykle efektownie prezentujących się makiet są makiety historyczne. Można je najczęściej spotkać w muzeach lub na różnego rodzaju wystawach – zarówno w obiektach zamkniętych, jak i w plenerze. Patrząc na starodawne grody, zamki, osady czy inne obiekty mamy możliwość zobrazowania sobie nie tylko tego, jak prezentowała się dawniejsza architekturę, ale również to, jak wyglądało życie w ówczesnych czasach. Powrócić do czasów, które znamy tylko z opisów lub filmów, poczuć dawno miniony klimat budynków, które do dziś budzą zachwyt.

 

Historia opowiedziana w niecodzienny sposób

Makiety prezentujące zabytkowe kościoły, zamki, dwory i inne budynki, prastare grody i osady to historia opowiedziana w bardzo ciekawy, a jednocześnie czytelny sposób. Każdy odbiorca trójwymiarowych makiet historycznych może podziwiać nawet najmniejsze detale architektoniczne – zarówno te, które miały mieć charakter tylko estetyczny, jak i te który służyły do celów praktycznych. Tego typu miniatury wykonywane są z niezwykłą precyzją i pieczołowitością tak, aby jak najlepiej przekazać widzom piękno i funkcjonalność sprzed kilku czy kilkunastu setek lat. Fosa, skały, roślinność, most zwodzony oraz wszelkie inne detale muszą być jak najbardziej autentyczne.

Makiety historyczne wykonane są w pomniejszonej skali, tak aby jak najwierniej odwzorować prezentowany obiekt.

 

Makiety historyczne z wydruku 3D

Dzięki wykorzystaniu druku 3D jesteśmy w stanie wykonywać makiety historyczne i urbanistyczne w połączeniu z tradycyjnymi technikami modelarskimi. Zastosowanie nowoczesnych drukarek renomowanych producentów, potrafiących w trakcie tworzenia modeli nanosić kolory w oparciu o paletę CMY, umożliwiają bardzo sprawne i fachowe realizowanie monolitycznych i trwałych makiet historycznych.

Zalety makiet historycznych powstających z wydruku 3D to:

  • wyjątkowa trwałość w porównaniu do modeli z papieru,
  • precyzja wykonania, gwarantowana przez użycie najwyższej jakości narzędzi
  • pełna paleta kolorów, dająca możliwość otrzymania dachówki lub wzoru cegły praktycznie na każdej powierzchni, bez ograniczeń geometrycznych,
  • szybkość realizacji – nowoczesne urządzenie drukujące 3D jest w stanie znacznie skrócić proces budowy kompleksowej makiety historycznej zamku, kościoła, grodu, itp.